Marmara Üniversitesi Mezunlarını - Öğrencilerini Bulmanın En Kolay Yolu.
Fizik
FİZİK BÖLÜMÜ

1996 yılında eğitime başlayan bölümün temel amaç ve hedefi, fizik bölümüne katılan öğrencilerin potansiyellerini geliştirmek, bilimsel araştırma geliştirmeye yönlendirilmek ve en iyi eğitim düzeyinin kazandırılması ile geleceğin fizikçilerini yetiştirmektir. Fizik alanında bilimsel bilginin alınması ve araştırılması hem kendi değeri hem de zihinsel ve entelektüel tatmin açısından önemlidir. Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü bugün 5 dershane, 4 araştırma ve 2 öğrenci laboratuarı ile eğitim-öğretime devam etmektedir. Bölümde 4 yıllık Lisans Eğitimi süresince teorik ve uygulamalı dersler verilmektedir.

Bölümün amacı; çağın gerektirdiği bilgi, deneyim ve alt yapı ile donatılmış olan eğitim-öğretim kadrosunun rehberliğinde, eğitim-öğretim ve araştırma programlarımızı teknolojik ve bilimsel gelişmelerle güncelleştirmenin yanı sıra meslek bilgilerini özümsemiş, sorunlara çözümler üretebilen, etik ve toplumsal değerlere önem veren seçkin ve tam donanımlı fizikçiler yetiştirmektir.

Ulusal ve uluslararası platformlarda hiçbir konuda ve hiçbir şekilde kaliteden ödün vermeyen, bilim ahlakı ile hareket eden nitelikli öğretim üyesi kadrosuna sahip olmak ve ileri düzey teknolojik araştırmaların yapılabilmesi için gereken alt yapı ile donanıma sahip olmak, bu imkânları ülkemizin öncelikli sorunlarının çözümünde kullanmaktır. İleri düzey araştırmaların yapıldığı bir ortamda yetişmiş olan mezun öğrencilerimizin en çok tercih edilenler listesinde yer almasını, üniversite giriş sınavlarında bölümümüzün Türkiye'de lider, uluslararası alanda saygın bir konuma sahip olmasını sağlamaktır.

Aktif Mezunlar
İstatistikler

Toplam Mezun :3461

Tüm İstatistikler
Anasayfa - Marmara Üniversitesi Mezunları Listesi - Mezun Bul Ara - Marun Duyurular